Čistilna akcija

V soboto 6. aprila 2019, je v okviru vseslovenske akcije "Očistimo Slovenijo" tudi na območju celotne občine Komenda potekala čistilna akcija.

Ker nam ni vseeno v kakšnem okolju živimo in treniramo, smo se akcije udeležili tudi člani in simpatizerji Orientacijskega kluba Komenda.

Zbrali smo se ob 8.30 pri Planinskem domu Komenda na Podborštu, od tam pa se v lovu za smetmi zapodili po širšem območju naše stalne orientacijske proge. Kot je bilo ugotovljeno za celotno Slovenijo, tako tudi našem območju glavni problem predstavljajo gradbeni odpadki, veliko pa je tudi razpršenih odpadkov oziroma t.i. smetenja.

Iz pobranih količin odpadkov lahko ugotovimo, da je bila akcija potrebna, si pa želimo da v prihodnje take aktivnosti ne bodo več potrebne.

Hvala vsem soudeležencem za trud, energijo in vloženo delo, s katerimi smo skupaj prispevali za prijaznejšo in očesu privlačnejšo Komendo..