top of page
SSOL2 - SLOvenj gradec

09.12.2017

Parkljeva mestna orientacija

Dober mesec dni nazaj smo na sprint tekmah lahko tekli v kratkih hlačah ter kratki majici, v soboto 9. decembra pa še zdaleč ni bilo več tako. Pričakale so nas nizke temperature, na novo zapadlih 15 cm snega in nič kaj prijeten pogled v nebo. Vendar se nismo ustrašili. Udeležili smo se druge tekme SSOL v Slovenj Gradcu oz. že 13 Parkljeve mestne orientacije v organizaciji Orientacijskega kluba Slovenj Gradec. Sprinti so tako ali tako tekaško zahtevni, tokrat pa je bil še za stopnjo težji. Ni tako lahko kot se morda sliši, saj je tek po ulicah s snegom ter ''plundro'' kar precej zahteven, sploh če na tekmo ne prideš v primerni obutvi.

Kljub težavnim razmeram se je kar nekaj naših tekmovalcev uvrstilo med prve tri. V najmlajši kategoriji sta bila na stopničkah Anže in Brina Kölner, v kategoriji M12 je vso konkurenco premagal Jan Cokan, v M16 je takoj pod najvišjo stopničko stal Tilen Zupan, v M18 prav tako Jure Kavčič, v kategoriji M35 je prvo mesto zasedel Blaž Kolner. Med dekleti smo v Ž16 imeli v komendskih barvah prva tri mesta, 1. mesto Katja Babič, 2. mesto Nika Ravnikar, ter 3. mesto Karin Pust, v Ž18 pa je odlično prvo mesto pripadlo Zali Zavrl.